Boris P+K je vysoko koncentrované viacyložkové listové hnojivo určené pre náročné technické plodiny. Vyznačuje sa vysokým obsahom bóru, fosforu a draslíka. Obsahuje molybdén v účinnom množstve, síru vo forme suspenzie a stopové prvky vo forme chelátov. Odporúčame ho pre použitie v repke olejnej, slnečnici, cukrovej repe, kukurici, viniči, ovocných drevinách a hlúbovinách. Prípravok je účinný ako listový postrek v odporúčanom aplikačnom množstve. Je miešateľný so všetkými prípravkami používanými pre listovú aplikáciu. Podporuje kvitnutie, násadu šešúľ a plodov. Vysoký podiel účinných látok podporuje tvorbu cukrov a olejov. Pôsobí preventívne proti vzniku srdiečkovej hniloby a pliesní.

Rozsah a spôsob použitia:

Aplikujeme ho v množstve 1,0 – 3,0 l/ha a 0,33 % – 0,1 % roztoku naj-lepšie TM s 200 – 300 litrami vody. Postrek je možné opakovať v 10 až 21 dňových intervaloch. Zriedený roztok Boris P+K je možné miešať  s prípravkami chemického ošetrenia porastov (herbicídmi, fungicídmi, insekticídmi).

Odporúčané prípady aplikácie prípravku BORIS P+K:
  • nižšie hodnoty základných živín v pôde, najmä fosforu a draslíka
  • vlhkosť a vysoké teploty spojené s prítomnosťou plesní
  • suché počasie
  • zmeny teplôt spojené s rizikom straty kvetu

Prípravok Boris P+K odporúčame aplikovať v neskorších fázach rastu na podporu generatívnych funkcií a na zlepšnie technologických parametrov úrody (cukornatosti, olejnatosti, atď.).

Primárna výživa:
Fosfor ako oxid fosforečný (P2O5) min. 6,0 hmot. % vyjadrený ako P2O5
Draslík ako oxid draselný (K2O) min. 10,0 hmot. % vyjadrený ako K2O

Sekundárna výživa:
Síra min. 12,0 hmot. % vyjadrená ako SO3

Mikroživiny:
Molybdén min. 0,15 hmot. %
Bór min. 3,50 hmot. %
Zinok min. 0,10 hmot. % Zn vo forme EDTA
Mangán min. 0,10 hmot. % Mn vo forme EDTA
Železo min. 0,02 hmot. % Fe vo forme EDTA
Meď min. 0,01 hmot. % Cu vo forme EDTA

null

Balenie: 5l, 10l